KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 11356511
nr 1135 6511
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Färgkrita, Erik Jerken (1898-1947), landskapsmotiv, signerad, motivet: 21x25
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
måndag 9 oktober 2017
kl 18:59:52